Επιτροπές του Τμήματος

1) Επιτροπή Προγράμματος Σπουδών
ΑΛΥΣΣΑΝΔΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (Πρόεδρος)
ΕΥΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΚΑΜΑΡΑΤΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ
ΚΟΕΝ ΣΑΜΟΥΗΛ
ΚΟΚΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΜΠΑΡΤΖΩΚΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ
ΠΕΡΙΒΟΛΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΑΝΔΡΟΣ
ΡΙΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
4 εκπρόσωποι φοιτητών (1 από κάθε έτος)
Στην ανωτέρω Επιτροπή μπορεί να μετέχει και ο κ. Θωμάς Μπάκας
ως Πρόεδρος του Τμήματος.

2) Επιτροπή Σεμιναρίων

ΤΑΜΒΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ (Πρόεδρος)
ΔΟΥΒΑΛΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΠΑΤΣΟΥΡΑΚΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
ΦΟΥΖΑ ΦΩΦΩ

3) Επιτροπή Αναγνωστηρίου
ΚΑΜΑΡΑΤΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ (Πρόεδρος)
ΚΑΝΤΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
ΚΑΣΣΩΜΕΝΟΣ ΠΑΥΛΟΣ
ΠΑΤΡΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

4) Επιτροπή Κατάρτισης Προγράμματος Διδασκαλίας και Εξετάσεων
ΡΙΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Πρόεδρος)
ΑΣΛΑΝΟΓΛΟΥ ΞΕΝΟΦΩΝ
ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
ΧΑΤΖΗΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Εκπρόσωπος των φοιτητών

5) Επιτροπή Προγραμματισμού Εκπαιδευτικών Αδειών
ΚΑΝΤΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (Πρόεδρος)
ΚΟΕΝ ΣΑΜΟΥΗΛ
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΧΑΤΖΗΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

6) Επιτροπή Επεξεργασίας Φύλλου Αξιολόγησης του Εκπαιδευτικού Έργου των Διδασκόντων
ΠΕΡΙΒΟΛΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΑΝΔΡΟΣ (Πρόεδρος)
ΚΟΚΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΜΠΕΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
ΡΙΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΧΑΤΖΗΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Εκπρόσωπος φοιτητών

7) Επιτροπή Κτηρίων και Ασφάλειας
ΜΠΑΡΤΖΩΚΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ (Πρόεδρος)
ΔΟΥΒΑΛΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ
ΚΑΝΤΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
ΜΠΑΛΝΤΟΥΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΜΠΕΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

8) Επιτροπή Οδηγού Σπουδών
ΜΠΑΡΤΖΩΚΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ (Πρόεδρος)
ΡΙΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΧΑΤΖΗΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

9) Επιτροπή Μετεγγραφών και Κατατάξεων
ΦΙΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Πρόεδρος)
ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ
ΧΑΤΖΗΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

10) Επιτροπή Πληροφορικής και Υπολογιστών
ΡΙΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Πρόεδρος)
ΔΟΥΒΑΛΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ
ΕΥΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΜΠΛΕΤΣΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

11) Επιτροπή Απόσυρσης Παλαιών Οργάνων του Τμήματος
ΜΠΑΚΑΣ ΘΩΜΑΣ (Πρόεδρος)
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΦΙΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

12) Επιτροπή Λειτουργίας Αίθουσας Επίδειξης Πειραμάτων
ΜΑΝΕΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (Πρόεδρος)
ΚΑΜΑΡΑΤΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ
ΔΟΥΒΑΛΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ

13) Συντονιστική Επιτροπή Μεταπτυχιακών Σπουδών στη Φυσική
ΤΑΜΒΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ (Πρόεδρος)
ΔΕΔΕΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
ΚΟΣΜΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΜΠΑΚΑΣ ΘΩΜΑΣ
ΝΙΝΤΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΦΛΟΥΔΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΦΟΥΝΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

14) Συντονιστική Επιτροπή Μεταπτυχιακών Σπουδών στις Ατμοσφαιρικές Επιστήμες και το Περιβάλλον
ΜΠΑΡΤΖΩΚΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ (Πρόεδρος)
ΚΑΣΣΩΜΕΝΟΣ ΠΑΥΛΟΣ
ΧΑΤΖΗΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΛΩΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
Στην ανωτέρω Επιτροπή μπορεί να μετέχει και ο κ. Θωμάς Μπάκας ως Πρόεδρος του Τμήματος

15) Συντονιστική Επιτροπή Μεταπτυχιακών Σπουδών στις Σύγχρονες Ηλεκτρονικές Τεχνολογίες
ΜΑΝΘΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Πρόεδρος)
ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
ΚΑΜΑΡΑΤΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ
ΚΟΚΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΦΟΥΝΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Στην ανωτέρω Επιτροπή μπορεί να μετέχει και ο κ. Θωμάς Μπάκας ως Πρόεδρος του Τμήματος

16) Συντονιστική Επιτροπή Μεταπτυχιακών Σπουδών στις Τηλεπικοινωνιακές Εφαρμογές
ΚΩΣΤΑΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Πρόεδρος)
ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
ΛΥΡΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
ΜΑΝΘΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΦΟΥΛΙΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

17) Συντονιστική Επιτροπή Μεταπτυχιακών Σπουδών στις Νέες Τεχνολογίες και την Έρευνα στη Διδακτική της Φυσικής
ΜΑΝΕΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (Πρόεδρος)
ΚΑΜΑΡΑΤΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ
ΚΟΣΜΑΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ
ΡΙΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΤΣΕΚΕΡΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ
 
Εκπρόσωποι του Τμήματος σε Επιτροπές του Πανεπιστημίου

1) Επιτροπή Ερευνών
ΡΙΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (τακτικός)
ΜΠΑΡΤΖΩΚΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ (αναπληρωματικός)

2) Επιτροπή Μεταπτυχιακών Σπουδών
ΤΑΜΒΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

3) Επιτροπή Socrates/Erasmus
ΧΑΤΖΗΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, (τακτικός)
ΚΑΣΣΩΜΕΝΟΣ ΠΑΥΛΟΣ, (αναπληρωματικός)

4) Επιτροπή παραλαβής αγοραζομένων ειδών, οργάνων κ.λ.π.
Τακτικά Μέλη
ΕΥΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Πρόεδρος)
ΛΥΡΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
ΚΑΠΕΡΔΑ-ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΙΝΟΥ ΕΛΕΝΗ
Αναπληρωματικά Μέλη
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Αναπληρωματικός Πρόεδρος)
ΒΛΑΧΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΧΡΥΣΑΥΓΗ

5) Εκπρόσωπος του Πανεπιστημίου στο Κέντρο Επιχειρηματικότητας και
Καινοτομίας Ηπείρου [Business & Innovation Centre (BIC) of Epirus]

ΜΠΑΡΤΖΩΚΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ